Actueel
Five Days Inside in de jeugdkliniek met Geraldine: een blik op herstel en hoop
Voor het programma Five Days Inside bracht presentatrice Geraldine Kemper vijf dagen door in jeugdkliniek Mistral in Den Haag (Brijder jeugd). Binnen deze kliniek worden jongeren van 12 tot 23 jaar behandeld die worstelen met problematisch gebruik van middelen zoals drugs en alcohol, maar ook met verslaving aan gamen of gokken. De kliniek biedt intensieve zorg gedurende een periode van maximaal acht weken, waarna de behandeling ambulant wordt voortgezet.
De opname in Mistral begint vaak met een detoxfase, waarin jongeren ontwennen van middelen of gedragingen. Daarna sluiten ze aan bij het groepsprogramma, waar sociale interactie en praktische vaardigheden centraal staan. Geraldine spreekt met Tim (22), die nu vijf weken in Mistral verblijft en inmiddels de verantwoordelijkheid heeft als taakoudste, wat betekent dat hij de dag opent en afsluit. Tim vertelt openhartig over zijn achtergrond: hij begon al op jonge leeftijd met experimenteren. Als Tim lichamelijke en mentale klachten krijgt als gevolg van zijn drugsgebruik, weet hij dat er iets moet veranderen en zoekt hij hulp.
Verschillende therapiën binnen Mistral
Daarnaast ontmoet Geraldine Wictoria, die in haar "motivatieweek" zit. Tijdens deze week werkt Wictoria met op maat gemaakte opdrachten aan haar persoonlijke doelen, met ondersteuning van het behandelteam. Jongeren zoals Wictoria krijgen verschillende soorten therapieën aangeboden, zoals cognitieve gedragstherapie en trauma-behandeling, gericht op het aanpakken van onderliggende problematiek. Ook leren ze praktische vaardigheden in de weerbaarheidstraining van sociaal werker Daniela, waar rollenspellen helpen om grenzen aan te geven.
80% van de behandeling draait om mentale processen, niet direct om de verslaving
Lees het interview met Daniela
In de emotievaardighedengroep ziet Geraldine hoe jongeren worden geholpen om hun emoties beter te begrijpen. Tijdens hun verslaving hebben veel jongeren hun gevoelens onderdrukt. Hier leren ze hun emoties opnieuw te herkennen en er op een gezonde manier mee om te gaan. Minimaal één keer in de week komen de jongeren terug nadat hun behandeling intern is afgelopen. Zo ook Fenna (22) die verslaafd was aan cannabis. Geraldine spreekt met haar af en gaat in gesprek hoe de weken na de behandeling zijn verlopen en is aanwezig bij het wekelijks gesprek in de kliniek.
Geraldine heeft openhartige en kwetsbare gesprekken met de jongeren, over de uitdagingen die zij hebben meegemaakt maar ook over de mooie dingen waar ze trots op zijn.
De aflevering was te zien op 6 november om 20:30 uur op RTL 5. Kijk de aflevering terug op Videoland! (Seizoen 7, aflevering 4).